herb KS LUDWINOWO
HELIOS CZEMPIŃ   KS LUDWINOWO

2016-03-20, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Inauguracja rundy wiosennej nie wyszła Heliosowi, nasz zespół uległ gościom z Ludwinowa 2:3 i to w głównej mierze była wina słabej gry naszego zespołu. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała bardzo słabo. Nasi zawodnicy oddali pierwsza połowę praktycznie w całości gościom, brakowało prawie wszystkiego, a szczególności walki która cechuje nasz zespół. Po raz kolejny naszą bolączką okazały się stałe fragmenty gry, po których goście zdobyli 2 gole. Pierwsza bramka padła już w 9 minucie po rzucie wolnym, piłka ustawiona była z boku pola karnego, zawodnik z Ludwinowa dośrodkował w pole karne w światło bramki, żaden z naszych zawodników nie trafił w piłkę, a ta po koźle wpadła do bramki. Większa cześć pierwszej połowy była nieciekawa a gracze Heliosa nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji. W 33 minucie zespół gości po kontrze zdobywa 2 gola. Tuż przed przerwą jedyny pozytywny akcent pierwszej połowy, K.Sarbinowski przejmuje piłkę w środku pola, ogrywa dwóch zawodników i plasowanym strzałem po ziemi zza pola karnego pokonuje bramkarza gości.

5 minut po przerwie znów rzut wolny z dalszej odległości dla drużyny z Ludwinowa. Piłka dośrodkowana na 5 metr, gdzie zawodnik gości przez nikogo nie atakowany uderza piłkę i trafia nią w poprzeczkę, jednak dopada do niej i dobija swój strzał do pustej już bramki.

Dopiero w tym momencie nasi zawodnicy zaczęli tak naprawdę grać w piłkę. Przez resztę drugiej połowy goście mięli problem z wyjściem z własnej połowy. Jednak bronili się na tyle umiejętnie że Helios nie stwarzał stuprocentowych okazji do zdobycia gola. W 75 minucie ta sztuka udał się po rzucie wolnym dla naszej drużyny. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowuje K.Sarbinowski, a M.Marciniak z najbliższej odległości głową pokonuje bramkarza gości. Do końca nasi zawodnicy walczyli o zdobycie wyrównującego gola. Najbliżej był Sz.Wichtowski, którego strzał minimalnie minął lewy słupek bramki. Niestety mecz zakończył się porażką naszej drużyny.

W Wielką Sobotę okazja do rehabilitacji, do Czempinia przyjeżdża wicelider z Chorzemina. Wszystkich kibiców i sympatyków serdecznie zapraszamy na godzinę 13:00.