herb HELIOS CZEMPIŃ
POGOŃ ŚMIGIEL   HELIOS CZEMPIŃ

2015-08-29, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Po zeszłotygodniowej porażce nasz zespól stanął przed trudnym zadaniem tj. Pogoń Śmigiel na ich terenie. W zeszłym sezonie Śmigiel przegrał u siebie tylko raz przez cały sezon wiec zdanie wydawało się trudne.

Jednak nasi zawodnicy walką i zaangażowaniem wydarli zwycięstwo gospodarzom i przywieźli do Czempinia trzy punkty. Po raz pierwszy od bardzo dawna nasz zespół przypominał ten z rundy jesiennej poprzedniego sezonu, gdzie walką i zaangażowaniem wygrywał mecze ze Śmiglem czy Rawiczem. Mecz może nie stał na piłkarsko wysokim poziomie ale walki i emocji nie brakowało.

Śmigiel tradycyjnie starał się grać długimi piłkami na napastników oraz bazować na stałych fragmentach gry(dzięki przychylności sędziego mieli ich całkiem sporo). Nasz zespół starał się konstruować akcje jednak większość umiejętnie rozbijali zawodnicy Pogoni. Tym razem to Helios zdobył gola po stałym fragmencie gry. 36 minuta rzut rożny wykonał Sz.Wichtowski a Dawid Kaczmarek z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Do przerwy mamy 0:1

Po przerwie mecz się jeszcze bardziej zaostrzył. Zawodnikom Śmigla zaczęły puszczać nerwy. Napastnik pogoni za uderzenie łokciem zawodnika bez piłki powinien dostać czerwoną kartkę jednak sędzia jako jedyny chyba na boisku stwierdził iż tego nie widział (nie dał mu nawet żółtej bo taką już ten miał na koncie). W drugiej połowie nasi zawodnicy stworzyli sobie trzy sytuacje z których co najmniej jedna powinna skończyć się golem. Wszystkie trzy bardzo podobne tzn. piłka dogrywana z prawej strony boiska nasz zawodnik nie pilnowany na środku pola karnego otrzymuje podanie i dodaje strzał na bramkę jednak albo niecelnie albo wprost w bramkarza. Gospodarze przez cały mecz dwa razy tak naprawdę zagrozili poważnie naszej bramce raz po rzucie wolnym gdzie świetnie interweniował R.Mikołajczyk i w końcówce meczu mięli okazję do wyrównania lecz K.Gorący w ostatniej chwili zablokował strzał, który dałby gospodarzom gola. Po chwili sędzia zakończył zawody.

Już w najbliższą środę pierwsze spotkanie w tym sezonie w roli gospodarza przeciwnikiem Sokół Kaszczor. Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy.