herb LUKS STARE BOJANOWO
HELIOS CZEMPIŃ   LUKS STARE BOJANOWO

2015-05-09, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Niestety po raz kolejny mecz Heliosa wyglądał podobnie. Tym razem Helios zagrał bardzo dobrze pierwszą połowę i po raz kolejny tragicznie drugą. W pierwszej połowie Helios przypominał w końcu zespół z poprzedniej rundy, nasi zawodnicy zdominowali przeciwnika i stworzyli całe mnóstwo sytuacji bramkowych z których wykorzystali tylko dwie ( gdyby wykorzystali choć połowę z nich do przerwy powinno być 5 :0). Przed pogromem w pierwszej połowie gości uratował ich bramkarz, który bronił kilka razy w sobie tylko znany sposób. Pierwszą bramkę zdobył w 20 minucie M.Roszak do którego zagrał M.Grzelczyk, a nasz napastnik głową pokonał bramkarza Luksa. Nasi zawodnicy cały czas szturmowali bramkę gości ze Starego Bojanowa, jednak udało się go niestety pokonać tylko jeszcze jeden raz. Ponownie M.Roszak w roli głównej, otrzymał on znakomite prostopadłe podanie od Sz.Wichtowskiego i w sytuacji sam na sam strzelił drugiego gola.

Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Nasi zawodnicy chyba za szybko uwierzyli w zwycięstwo i całkowicie oddali inicjatywę gościom. Zemściło się to w 60 minucie. Rzut wolny na 18 metrze, zawodnik Luksa uderzeniem obok muru zdobył kontaktowego gola. Nasi zawodnicy nadal prezentowali się słabo, a goście dążyli do zdobycia kolejnego gola. Udało im się to w 80 minucie po zamieszaniu w polu karnym, piłka spadła pod nogi zawodnika gości, który uderzył z 16 metra tuż przy słupku nie dając szans A.Brzozowskiemu na skuteczną obronę. Do końca spotkania goście mięli inicjatywę, ale wynik nie uległ już zmianie. Z perspektywy pierwszej połowy żal straconych dwóch punktów, bo ten mecz powinien być już rozstrzygnięty do przerwy, ale w piłkę gra się 90 a nie 45 minut, dlatego remis wydaje się sprawiedliwym po tym co zaprezentowali nasi zawodnicy w drugiej odsłonie.

W najbliższą niedzielę spotkanie z Rydzyniakiem Rydzyna. Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy.