herb FENIX TEAM BOROWO
FENIX TEAM BOROWO   HELIOS CZEMPIŃ

2014-11-08, 14:00

Niestety ostatni mecz tej rundy zakończył się minimalną porażką. W meczu z Borowem tylko nasz zespół próbował grać w piłkę, natomiast drużyna gospodarzy wyszła na boisko z założeniem aby nie przegrać i skupiła się głównie na przerywaniu i rozbijaniu akcji drużyny Heliosa. Trzeba przyznać, że robili to bardzo skutecznie, dlatego też mecz był dla kibiców mało widowiskowy. Jednakże Helios miał swoje dwie bardzo dobre sytuacje. Pierwszą miał B.Skrzypczak, który otrzymał piłkę na 11 metrze i uderzył na bramkę, jego strzał został zablokowany, jednak piłka ponownie wróciła pod jego nogi, niestety za drugim razem uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Drugą szansę miał M.Roszak, który wpadł w pole karne, został sfaulowany od tyłu, upadł i sędzia powinien odgwizdać rzut karny. Pewnie by to zrobił, tyle że nasz zawodnik szybciej wstał niż się wywrócił, oddał strzał na bramkę, jednak minimalnie obok słupka. Gracze z Borowa jedyne zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Po takim właśnie w drugiej połowie meczu wpadł jedyny gol. Rzut wolny pośredni na 40 metrze od bramki, dośrodkowanie na długi słupek gdzie obrońca gospodarzy uderza bezpośrednio z powietrza i zdobywa bardzo ładnego gola. Po zdobyciu bramki drużyna Fenixa jeszcze bardziej się cofnęła i skupiła się na dowiezieniu korzystnego wyniku, poprzez wybijanie piłek i grę na czas. Nasi zawodnicy do końca walczyli o zdobycie choćby wyrównującego gola, jednak się to nie udało. Najbliżej był M.Roszak, który po rzucie rożnym otrzymał piłkę pod nogi, jednak przestrzelił nad poprzeczką. Każdy kto zna się na piłce wie jak ciężko gra się przeciwko zespołowi, który cały mecz się broni, gdyby drużyna z Borowa zagrała nieco odważniej mecz pewnie zakończyłby się inaczej, jednak taktyka okazała się skuteczna, a zwycięzców się nie sądzi.

Okazja do rehabilitacji będzie na wiosnę na stadionie Miejskim w Czempiniu w rundzie wiosennej i mimo porażki w meczu z Borowem rundę należy uznać za udaną.

1. Artur Brzozowski

Damian Skrzypczak
Bartosz Skrzypczak

autor: ~kibic 2014-11-09 16:21:01

avatar Relacja i skład będą?

autor: ~kobuz 2014-11-11 19:43:08

avatar WSTYD!

autor: ~KIBIC 2014-11-13 21:23:43

avatar Wstyd ! trenra bo rezygnuje z doświadczonych graczy! gdzie podstawowi obrońcy z A klasy? Gdzie Obrona ? Zapatrt PIcz Gałka ? to był KOLEKTY! . Z przodu zazwsze byli zawodnicy do strelania goli

autor: ~jack 2014-11-15 14:41:27

avatar Wstyd faktycznie..przegrać z borowem to wstyd,ale nie przesadzajmy!chodze na Heliosa pare lat i wreszcie cos fajnego sie dzieje.Kolego kibic..klasa A to klasa A,dzis jesteśmy klase wyzej i to wysoko w tabeli,jedna porażka nie przekreśla fajnej rundy!

autor: ~dc12 2014-11-23 21:01:24

avatar @KIBIC-Faktycznie, obrona Heliosa nie jest silna formacja.Ale sadze, ze sam trener dobrze o tym wie,moze na razie nie ma innego rozwiazania.Trzeba grac tym co sie ma .Czy przegrana z Borowem jest wstydem?Sadze ze nie ,bo druzyne nalezy oceniac po walorach pilkarskich a nie tym ze Borowo to wiocha .

autor: ~Asterka 2014-11-24 18:23:23

avatar Troszke mnie śmieszy dziwny problem obrony.Piąta najlepsza obrona w lidze i problem?..pozdrowienia dla Heliosa!