Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: 1922helios, 2015-12-02 10:33

Helios zakończył tę rundę na trzecim miejscu, co można bez cienia wątpliwości uznać za sukces...

Nasz zespół był bezkompromisowy i zaliczył 9 zwycięstw i 6 porażek ani razu nie remisując. Strzelił 38 bramek stracił 30. Najlepszym strzelcem naszego zespołu był Sz.Wichtowski, który zdobył 17 bramek w 10 meczach. Drugim strzelcem okazał się P.Marciniak który zdobył 7 goli. Helios rozegrał w tej rundzie tylko 6 meczy u siebie (4 wygrane i 2 porażki) i 9 meczy wyjazdowych (5 wygranych i 4 porażki). W klasyfikacji asyst na pierwszym miejscu P.Marciniak 8 asyst na drugim Sz.Wichtowski 7.

Od początku tej rundy największy problem był z obsadzeniem linii ataku. Po odejściu B.Skrzypczaka i M.Roszaka, Sz.Wichtowski został jedynym nominalnym napastnikiem. Spisywał się on znakomicie w swojej roli gdyż strzelił 17 goli. Z konieczności P.Marciniak został przekwalifikowany na drugiego napastnika, który również spisywał się bardzo dobrze pod warunkiem, iż występował razem z Wichtowskim. W meczach których zabrakło Wichtowskiego, nasz zespół spisywał się fatalnie. Na 5 meczy, w których go nie było 5 przegraliśmy, a jedyny który przegraliśmy z nim w składzie to był ten w Rydzynie, gdzie zobaczył on czerwoną kartkę i też musieliśmy sobie radzić bez niego. Cieszy więc dyspozycja Szymona, jednak jego brak nie może w przyszłej rundzie skutkować, aż tak słabymi wynikami. Nie jest to tak, iż nasz zespół całkowicie nie potrafi grać bez Wichtowskiego, gdyż w poprzednim sezonie bez niego w składzie radziliśmy sobie całkiem nieźle. Jednak w tej rundzie jego brak wiązał się zawsze z porażką naszego zespołu. Przed nami okres zimowego odpoczynku, a później okres wytężonej pracy, gdyż jest kilka rzeczy do poprawienia. Póki co trzeba się cieszyć z osiągniętego sukcesu i postarać się aby wiosna była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu, tym bardziej że, aż 9 spotkań rozegramy na własnym stadionie.

Jeszcze raz wszystkim kibicom i sponsorom dziękujemy za wsparcie.