Logowanie

Aktualności

Twierdza Czempiń nie zdobyta od 14 miesięcy

• autor: 1922helios, 2014-10-27 08:06

Po raz kolejny Helios udowodnił, że żadna drużyna im nie straszna i w przedostatniej kolejce rozgromił KS Ludwinowo na własnym boisku 6:0. Bramki zdobyli: Bartosz Skrzypczak x5 oraz Szymon Wichtowski.

RELACJA

Co można napisać po takim meczu? Po pierwsze to, że Helios nie przegrał na własnym boisku od 14 miesięcy! Po drugie zagrał kapitalne spotkanie i zdemolował zespół z Ludwinowa. Dla którego 6:0 było najniższym wymiarem kary, bowiem mogło być jeszcze wyżej. W rolach głównych w tym meczu wystąpili B.Skrzypczak, który strzelił 5 bramek i M.Roszak, który miał udział w 5 akcjach bramkowych, a w trzech zaliczył bezpośrednie asysty. Pierwsza bramka padła w 15 minucie meczu P.Marciniak zagrał piłkę za plecy obrońców do B.Skrzypczka, a ten po koźle uderzył z 16 metra, nie dając nawet najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczna obronę. Chwile później M.Roszak ogrywa obrońców w polu karnym wystawia B.Skrzypczakowi, a ten dopełnia formalności. Po kilku minutach prawie, że identyczna akcja, znów M.Roszak ogrywa obrońców podaje do B.Skrzypczaka, który wykańcza skutecznie akcje. Jeszcze przed przerwą nasi zawodnicy mięli kilka akcji do strzelenia gola, udało się skończyć tylko jedną, ponownie M.Roszak drybluje obrońców, podaje do K.Sarbinowskiego, który podaje do lepiej ustawionego B.Skrzypczaka, a ten strzela w tym meczu swojego 4 gola.

Po przerwie Helios nadal dominował, jednak nie atakował już z taką z zaciekłością bramki gości. Około 60 minuty meczu M.Roszak zagrywa prostopadłą piłkę do Sz.Wichtowskiego, który w sytuacji sam na sam mija bramkarza i strzela do pustej bramki. Wynik zostaje ustalony w 90 minucie meczu. P.Marciniak wychodzi z kontrą lewą stroną boiska, zagrywa na 11 metr do B.Skrzypczaka, a ten po raz kolejny umiecza piłkę w sieci.