Logowanie

Aktualności

(Nie)sprawiedliwy remis w Bojanowie

• autor: 1922helios, 2014-10-20 08:13

W 13 kolejce klasy okręgowej po kontrowersyjnym golu dla gospodarzy w końcówce meczu Helios zremisował na wyjeździe z Ruch Bojanowo 1:1. Bramkę zdobył Tadeusz Sarbinowski.

RELACJA

W 13 kolejce Helios zmierzył się z kolejnym beniaminkiem klasy okręgowej, tym razem z zespołem Ruch Bojanowo.

Po raz kolejny możemy śmiało powiedzieć, że głównymi aktorami tego meczu byli... sędziowie.

Od początku spotkania Helios był dominującą stroną a jedynym zagrożeniem ze strony gości były próby kontrataków, które kończyły się na wysokości pola karnego. Tym razem Helios preferujący ofensywny styl gry dostosował się do przeciwnika. Praktycznie każde stykowe zagranie zarówno w obronie jak i ataku sędzia gwizdał na niekorzyść naszych zawodników. Pierwsza połowa była bezbarwna, można żałować, że swoich okazji nie wykorzystali B. Skrzypczak oraz M.Roszak.

W drugiej połowie nasi zawodnicy zmienili styl gry, ruszyli jeszcze agresywnej, spychając tym samym graczy z Bojanowa do głębokiej defensywy. Po jednym z rzutów rożnych z 55 minucie pada bramka dla Heliosa. P.Marciniak dośrodkowuje a bramkarz gospodarzy wybija piłkę na wprost T. Sabinowskiego na 13 metr, który to mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Po zdobyciu bramki gospodarze zaczęli bardzo nieczysto grać a sędzia udawał że nie widzi nieczystych i brutalnych zagrań. Nasi zawodnicy nie wykorzystali jeszcze kilku swoich bramkowych okazji co się zemściło w 88 minucie, gdy sędzia liniowy sprawił prezent graczom z Bojanowa uznając bramkę... której nie było. Dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego w zamieszaniu w polu bramkowym sprzed linii wybija D.Skrzypczak i mimo, że sędzia główny nie widział, ani zawodnicy z Bojanowa nie protestowali, że była bramka to sędzia liniowy ze stoickim spokojem wskazał na środek boiska.

Sędziowie Heliosowi wilkiem, chce się rzec, ale okazje do zdobycia bramek jakie, nasza drużyna miała w tym meczu trzeba bezsprzecznie wykorzystywać.

Za  tydzień okazja do rehabilitacji za "przegrany" remis, tym razem na własnym boisku z KS Ludwinowo 26 października o godz. 14:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.