Porażka w Borku

• autor: 1922helios, 2014-10-01 13:30

W 10 kolejce Helios Czempiń uległ Wiśle Borek Wielkopolski 2:0

RELACJA

Tydzień temu nasz zespół nie zachwycił, a przywiózł do Czempinia 3 punkty. W tym tygodniu Helios był zdecydowanie lepszym zespołem od przeciwników, a mimo to 3 punkty zostały w Borku.

Pierwsza połowa to była dominacja naszego zespołu na całym boisku. Gospodarze przez całą pierwszą polowe nie stworzyli ani jednej sytuacji pod bramką Heliosa, jedyne zagrożenia były po stałych fragmentach gry, głównie rzutach wolnym w okolicy środka boiska, wrzucanych na tzw. „aferę” w pole karne. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, stwarzał akcje to prawą, to lewą stroną boiska, lecz żadna z nich w sposób znaczący nie zagroziła bramce Wisły. Dośrodkowania kończyły się wybiciem przez obrońców bądź też niecelnymi strzałami. Nasi zawodnicy oddali też kilka strzałów sprzed pola karnego, ale większość z nich również była niecelna. Jednak na przerwę nasi zawodnicy schodzili w dobrych nastrojach, wierząc iż zdobycie bramki jest tylko kwestią czasu.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz nie za sprawą gospodarzy, tylko nasi zawodnicy jakby trochę osłabli. Nadal jedynymi zagrożeniami stwarzanymi przez Wisłę były stałe fragmenty gry. Właśnie po takim fragmencie Wisła w 70 minucie obejmuje prowadzenie. Rzut wolny w pobliżu połowy, piłka dorzucona w pole karne, a tam zawodnik gospodarzy głowa strzela na 1 : 0. Chwilę później przed najlepszą sytuacją staje P.Marciniak, który dostaje podanie na 13 metrze, jednak uderza wprost w bramkarza. Helios rusza na przeciwnika narażając się na kontrataki. Większość z nich była natychmiast przerywana, niestety w 80 minucie napastnik gości wpada w pole karne, wydaje się że piłka zbyt daleko mu ucieka, niestety nasz bramkarz fauluje go i jest rzut karny, po którym jest 2 : 0. Helios do końca walczy o zdobycie gola jednak nie udaje się to.

Szansa na odbicie już za tydzień w niedzielę 05.10 o godz. 15:00 do Czempinia przyjeżdża będący na pozycji lidera Pogoń Śmigiel. Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy.