Logowanie

Aktualności

Helios nie pozostawia złudzeń

• autor: 1922helios, 2014-06-09 08:45

W przedostatniej kolejce ligowej Helios Czempiń zwyciężył z Rywal-Ewmar Kurza Góra 6:0. Bramki zdobyli: Patryk Sobkowiak x2, Marek Grzelczyk x2, Tadeusz Sarbinowski oraz bramka samobójcza.

Helios nie pozostawił żadnych złudzeń gościom, których rozbił, aż 6 : 0. Goście mający ostatnio problemy kadrowe przyjechali na ten mecz tylko w 11 co się zemściło już po 30 minutach.

Pogoda sprzyjała raczej plażowaniu niż graniu w piłkę (30° C i zero cienia). Jednak pogoda nie wybiera i trzeba grać w każdych warunkach. Helios tradycyjnie od początku ruszył na przeciwnika stosując pressing na całym boisku. Goście starali się grać z pominięciem drugiej linii.

Rywali napoczął P.Sobkowiak w 12 minucie po koronkowej akcji (4 podania na jeden kontakt),K.Sarbinowski zagrywa do T.Sarbinowskiego, ten odgrywa z klepki wzdłuż linii, K. Sarbinowski dośrodkowuje na długi słupek, gdzie nabiega M.Roszak, który głową zgrywa piłkę na środek bramki do P.Sobkowiaka, a ten z kolei uderza do praktycznie pustej już bramki.

W 24 minucie jest już 2 :0 również bardzo ładna akcja, prostopadłe zagranie T.Sarbinowskiego do M.Roszka, ten wbiega na szybkości w pole karne i zagrywa w poprzek pola karnego do zamykającego akcję M.Grzelczyka, który uderza silnie pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi na obronę.

W 27 minucie D.Skrzypczak dośrodkowuje w pole karne, obrońca gości niefortunnie interweniuje głową i pokonuje własnego bramkarza. Na domiar złego bramkarz gości próbując wybić piłkę wpadł na słupek Rozciął łuk brwiowy i musiał opuścić plac gry. Od tej pory praktycznie było po meczu, gdyż goście nie mięli zawodników rezerwowych, a na bramkę musiał wejść zawodnik z pola. Niestety nasi zawodnicy pewni, iż tego meczu nie mogą przegrać, znacznie obniżyli swoje loty. „Nowego” bramkarza kilkakrotnie próbował zaskoczyć strzałami zza pola karnego T.Sarbinowski, jednak ten popisał się naprawdę dobrymi interwencjami.

Po przerwie gospodarze jeszcze bardziej zeszli z tonu, przez co grający w 10 goście stworzyli sobie kilka sytuacji, jednak D.Zapart nie dał się zaskoczyć.

W 55 minucie indywidualną akcją popisał się M.Roszak, który rozpoczął rajd z własnej połowy, minął na szybkości kilku zawodników, wbiegł w pole karne, gdzie wyłożył piłkę na 11 metr do P.Sobkowiaka, a ten plasowanym strzałem umieścił ją w siatce.

W 75 minucie akcja lewą stroną boiska, K.Sarbinowski zagrywa prostopadle do M.Grzelczyka, a ten z narożnika pola karnego posyła bombę w długi róg bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Wynik ustala w 90 minucie T.Sarbinowski, który otrzymuje podanie na 30 metrze od P.Włodarczaka i decyduje się na uderzenie, piłka po uderzeniu zmienia tor lotu trafiając w plecy obrońcy, co całkowicie myli bramkarza gości.