Logowanie

Aktualności

Helios umacnia się na pozycji lidera

• autor: 1922helios, 2014-05-18 18:37

W 22 kolejce Helios Czempiń zwyciężył na wyjeździe z "czerwoną latarnią" ligi - Sokół Wroniawy 3:1. Bramki zdobyli: Krzysztof Gorący, Sebastian Kubiak x2.

Helios pewnie sięgnął po trzy punkty we Wroniawach, chociaż mecz nie należał do najłatwiejszych. Gospodarze walczący o utrzymanie podeszli do meczu z dużą determinacją i od początku starali się narzucić agresywny, choć nieco chaotyczny styl gry. Już na początku meczu stworzyli sobie oni dwie sytuacje bramkowe. Jednak przy pierwszej świetna interwencja D.Zaparta uchroniła nasz zespół od straty gola. Chwilę później kolejny groźny strzał gospodarzy minimalnie minął cel.

Po chaotycznym początku Helios zaczął przejmować inicjatywę i układać mecz po swojemu. Przyczyniła się do tego bramka zdobyta w 23 minucie po rzucie rożnym. Piłka dośrodkowana w pole karne S.Kubiak przytomnie zagrywa przed pole karne do K.Gorącego, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku umieszcza piłkę w sieci.

10 minut później jest już 0 : 2, ponownie rzut rożny, do piłki podchodzi R.Jarek dośrodkowuje w pole karne zbyt lekko i piłka ponownie trafia pod jego nogi, ponownie dośrodkowuje tym razem dokładnie do S.Kubiaka, który głową pokonuje bramkarza gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gra się jeszcze bardziej zaostrzyła głównie dzięki gospodarzom, lecz przez to i naszym zawodnikom zaczęły puszczać nerwy. W 55 minucie podwyższamy prowadzenie, M.Roszak mija kilku przeciwników, zagrywa na narożnik pola karnego z lewej strony do S.Kubiaka, a ten po wymanewrowaniu przeciwnika posyła potężną bombę pod poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Po stracie trzeciego gola gracze Sokoła zaczęli faulować naszych zawodników przez co dwóch z nich musiało zejść z boiska, nasi zawodnicy zaczęli oddawać, więc sędzia zawodów coraz częściej zmuszony był sięgać po żółte kartki.

W 82 minucie gospodarze po ładnej akcji zdobyli honorowego gola, na więcej nasi zawodnicy już nie pozwolili i zdobyli kolejne 3 punkty.