Puchar 2014 Juniorzy

Nasi Juniorzy Młodsi (rocznik 97-98) okazali się mało gościnnymi gospodarzami wygrywając II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Czempińskiej. W całym turnieju stracili tylko 1 bramkę, co na hali jest nie lada wyczynem (Skład zwycięskiego zespołu : Michał Sosnowski, Wiktor Jaśkiewicz, Szymon Buchert, Adam Jurga, Adam Kubicki, Marek Sobieski, Tobiasz Ławniczak, trener – Radosław Jarek)

Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów. Rywalizacja odbyła się w dwóch czterozespołowych grupach.

W grupie A spotkały się zespoły: PKS Racot, LUKS Stare Bojanowo, Brenewii Wijewo oraz Byczki Gniewowo. Po meczach grupowych niespodziewanie z pierwszego miejsca w grupie wyszedł zespół Byczki Gniewowo z kompletem zwycięstw i balansem bramek 10-0. Drugie miejsce Brenewia Wijewo 6 pkt. bilans 4-1, trzecie LUKS Stare Bojanowo 3pkt. bilans 4-5 i ostatnie miejsce w grupie PKS Racot 0 ptk. bilans 3-14.

W grupie B zagrały zespoły: Albertus Dalewo 2 pkt. bilans 0-3, Dąb Kębłowo 1 pkt. bilans 0-6, gospodarze CKS Helios Czempiń komplet 9 pkt. bilans 8-0, Sparta Miejska Górka pkt. 4 bilans 3-2.

W półfinale zmierzyły się zespoły Byczki Gniewowo z Spartą Miejska Górka ( 0 : 1 ) oraz CKS Helios Czempiń z Brenewią Wijewo ( 2 : 1).

W meczu o trzecie miejsce Brenewia Wijewo pewnie wygrała z Byczkami z Gniewowa 4 : 1. W finale spotkały się zespoły z grupy B: CKS Helios Czempiń oraz Sparta Miejska Górka ponownie nasz zespół okazał się lepszy wygrywając 1 :0 (spotkanie w grupie zakończyło się wynikiem 2 : 0 ). Tym samym Puchar Ziemi Czempińskiej pozostał w Czempiniu.

Ponadto zostały wręczone nagrody specjalne dla uczestników turnieju: najlepszym bramkarzem został uznany Michał Sosnowski (CKS Helios Czempiń), najlepszym strzelcem Włodarczak Adam ( Byczki Gniewowo) - 5 bramek, najlepszym zawodnikiem Adam Jurga (CKS Helios Czempiń), który również ustrzelił 5 bramek.

Juniorom życzymy dalszych sukcesów oraz tego, aby w najbliższej przyszłości wstąpili w szeregi  seniorów.

Dziękujemy pani Burmistrz Dorocie Lew-Pilarskiej, Przewodniczącemu Rady panu Jerzemu Krzyżostaniakowi oraz Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia panu Aleksandrowi Wielińskiemu za wręczenie oraz ufundowanie pucharów.

Specjalne podziękowanie dla V-ce prezesa CKS Helios Czempiń Eugeniusza Cichockiego za ufundowanie ciepłego posiłku dla zawodników w postaci grochówki dla uczestników turnieju oraz wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju.

Wszystkich uczestników zapraszamy na przyszły rok, mamy nadzieję że w roku 2015r. znajdzie się więcej chętnych powalczyć o Puchar Ziemi Czempińskiej.